Napsali o nás

rockmag

Tentokrát do svého repertoáru zařadily více česky zpívaných skladeb, což mne mile překvapilo. Odehráli skoro hodinový set a jejich vystoupení bylo, tak jako na minulém turné, famózní.

Více zde: http://rockmag.cz/clanky/arakain-lucie-bila-tour-2015-xxxiii/

Absolut Deafers to ale dokáží také pořádně rozjet. Důkazem může být například poslední skladba Q, která se pyšní rychlým tempem a pořádnou dávkou naštvanosti.

Jak jsem psal již v úvodu, takováto hudba by u nás mohla prorazit. Je zde kladen důraz na průrazné melodické refrény a celkový sound je zabalen do lákavého obavu a deska může uspokojit jak staré bigbíťáky, tak mladé metláky.

Více zde: http://rockmag.cz/clanky/absolut-deafers-zrozeni/

V letošním roce vám vyšla vaše deska s názvem Zrození, jak se jí vede?

Vede se jí výborně. Tušili jsme, že je to dobrý materiál, protože vznikala pod vedením Jardy Bartoně a Aleše Bajgera. Dovolili jsme si přizvat i hosty, takže kromě zmiňovaných na desce uslyšíte i operní pěvkyní Sylvii Bee.

Více zde: http://rockmag.cz/clanky/radek-snehota-o-absolut-deafers/


Všichni z Absolut Deafers dávali do vystoupení maximum, což publikum náležitě oceňovalo a vlídně spolupracovalo. Zdálo se, že zahřívací hodinka před hlavními protagonisty plní účel.

více zde: http://www.kultura21.cz/hudba/11974-arakain-a-lucie-bila-bylo-to-poprve-a-trochu-to-bolelo

Řekněte mi něco o novém albu Zrození. Jaká byla cesta k jeho zrození?

Album se rodilo hodně pomalu. Byli jsme docela zavaleni informacemi, co je tzv. inn a up, jak bychom měli hrát, která muzika je světová, radili nám, že si musíme ujasnit, jaký styl budeme hrát, atd. Docela jsme si s tím lámali hlavu a také jsme chtěli dělat muziku tak, jak ji máme rádi a jak ji cítíme. Nakonec jsme album udělali, jak je nám to vlastní. Myslím, že jsme si na něm vyjasnili, kdo jsme a kam chceme jít, čímž jsme se Zrodili.

více zde: http://www.kultura21.cz/rozhovory/8065-rozhovor-absolut-deafers

Chválím kvalitní zvuk, pěknou angličtinu i hřmotnou češtinu a taky promyšlenou kompozici skladeb. Na desce se nachází devět písní, z toho dvě jsou nazpívané česky. My War je lehce depresivní, leč energií nabíjející otvírák.

více zde: http://kultura21.cz/hudba/9195-absolut-deafers-zrozeni-recenze


Absoluti mě nezklamali a zahráli výborný set, který publikum musel chtě nechtě naladit. Zazněly písně jako My War, Posel Smrti nebo má oblíbená Poslední.

Více zde: http://southcore.cz/arakain-a-lucie-bila-v-ceskych-budejovicich/

Hned zpočátku na vás vykoukne v celku poslouchatelný song My war, který pěkným psychopatickým dojmem uvádí náladu celého alba, které mi přijde dost ponuré, což bych ovšem neviděla jako negativní fakt.

Více zde: http://southcore.cz/absolut-deafers-zrozeni/


Kapela ABSOLUT DEAFERS jakožto support byla dobře zvolenou možností. Plně splnila svůj účel a dostatečně se jí podařilo diváky rozjet a přichystat tak na celý večer.

Více zde: http://www.czechblade.cz/arakain-a-dymytry-tour-2014-dum-kultura

Tato kapela umí velmi dobře zužitkovat a upřímně prodat vše, co se v předchozích letech naučila.

Více zde: http://www.czechblade.cz/fotoreport-absolut-deafers-nemesis-hlubina–161-2015-barrak-ostrava


AD ventilují své názory jasně a bez obalu, jako třeba v jedné z mých oblíbených Zkurvený den, či naopak u hymny místních fans Fuck Off, kterou si společně s kapelou s chutí zazpívali.

Více zde: http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=5220


Poté jsem již utíkala pod pódium, abych měla nejlepší místo pro focení skupiny, kvůli které jsem na koncert přijela. Po cca 50 minutovém vystoupení jsem proklouzla přes pódium za kluky do šatny. Byla jsem mile přivítána a po krátkém seznámení a odlehčení atmosféry jsem kluky začala zpovídat.

Více zde: http://obscuro.cz/rozhovor-se-skupinou-absolut-deafers/


Po hudební stránce není co vytknout, kapela je sehraná a daný styl ji sedí. Zpěvák Jan Jašek má v hrdle zlato, a pokud by časem přidal i krapet toho dynamitu, bude mít Honza Toužimský velkého konkurenta na scéně. Skvělým nápadem se ukázalo střízlivé, za to však velice účelné, zapojení kláves. Nejsou dominantním prvkem, zbytečně netrylkují, spíše barevně podkreslují a oživují už tak nápaditě napsané songy.

Více zde: http://www.pryncypall.cz/newweb/2014/10/recenze-cd-absolut-deafers-zrozeni/

criticmusic

Autorsky poměrně pestré skladby využívající jak češtinu, tak i jazyk Shakespeareův rozhodně nenudí. Mně se líbí hlavně ty tvrdší kousky. Namátkou třeba závěrečná „Q (Faber Suae quisque fortunae)“ nebo „Zkurvený den“ (až na ten název – úsměv) a „Už jdou“. Výborné je potom zakomponování kláves.

Více zde: http://www.criticmusic.cz/products/absolut-deafers-zrozeni-2013/

metal forever

Hudebně je tohle „Zrození“ totiž kompaktní a soudržné, v záplavě zemitých riffů a (převážně) syrové melodiky jsou (i díky vydařenému zvukovému kabátu) výborně čitelné veškeré nástroje, agresivní dynamika přináší skladbám šťávu a nátlakový projev křiklouna Jana Jaška jim dodává dostatečně přitažlivou a alarmující náladu, i díky účelnému (a jen decentně využívanému) hlasově pružnému exhibicionismu.

Více zde: http://metalforever.info/article.php?id=29901


Album o devíti položkách otevírá jedna ze dvou anglicky zpívaných věcí s názvem „My War“, což je na rozjezd velice povedená, úderná skladba, kterou řadím vůbec k tomu nejlepšímu, co deska přináší. Dvojka „Už jdou“ mě ponejvíce zaujala poutavou kytarovou prací, na čemž má zásluhu i hostující šestistruník Jarda Bartoň

Více zde: http://www.fobiazine.net/article/7250/absolut-deafers–zrozeni


Ešte musím spomenúť zvuk, ktorý je veľmi vyspelý. Nástroje sú pekne vyvážené, spev je trochu v popredí, ale tomuto rozhodnutiu sa veľmi nedivím. Imidž kapely a celkové spracovanie digipacku hodnotím kladne, je to na veľmi vysokej profesionálne úrovni.

Více zde: http://www.metalexpress.sk/2014/01/recenzia-absolut-deafers-zrozeni-bayger-production-2013/


Samotnej kapele sa podarilo niečo, čo som už dlho nepočul a to nahrať skvelý originálny materiál, ktorý sa ťažko zaraďuje do konkrétneho žánru. Základom ich muziky sú hlavne nápadité riffy a originálny Jokerov spev.

Více zde: http://www.metalmania-magazin.eu/2013/12/20/absolut-deafers-zrozeni/


Na závěr zvolili jedno písmeno a to bylo „Q“ (Faber suae quisque fortuna). Z latiny jsem měl za 3, takže můj překlad nebude možná až tak přesný – „Strůjce vlastního štěstí“, ale uši mám dobré a tahle skladba má ohromný náboj. Nadupané bicí, řízné kytary a vokál, co se s tím umí porvat. Agresivní tečka na závěr tohoto „Zrození“. Věřím, že je to zrození další české kvalitní metalové naděje.

Více zde: http://hardmusicbase.cz/index.php?stranka=vypis_recenze&id=33356&m=1