Výkvět Open Air

Stále oblíbenější Absolut Deafers zahrají 11. července na festivalu Výkvět Open Air, který se koná ve Vojkovicích u Frýdku-Místku. Jde o multižánrový festival, kde dále vystoupí například známý český písničkář Pepa Nos nebo „téměř domácí“ Slepí křováci, a další. Po setmění se na plátno bude promítat krátký film nadějného režiséra Robina Lipa. Pak již přijdou na řadu Absolut Deafers, pro které to bude první koncert po turné s Arakainem a Lucií Bílou.

Absolut Deafers jsou rádi, že si zahrají téměř ve své domovině a to navíc po boku svých známých. Publikum se má také na co těšit, protože kluci už na turné zařadili do repertoáru pět nových písní a dvě starší, takže to bude stát za to. „Na Výkvět se moc těším, protože tam bude spoustu známých a mnou oblíbených muzikantů. Určitě na akci ocením i osvěžení lahodným mokem od Koníčka, pivovaru, který sídlí za rohem,“ směje se zpěvák Jan „Joker“ Jašek.

vykvet_plakat

Turné Arakain & Lucie Bílá XXXIII Tour 2015 mělo dohromady 24 zastávek – ta poslední se konala 15. května v Jindřichově Hradci. Pro kluky bylo turné stejně příjemné jako v roce 2012, kdy společně s Lucií Bílou slavili 30 let Arakainu. „Viděli jsme se po třech letech, ale ty nebyly vůbec znát,“ usmívá se kytarista Radek „Rado“ Sněhota. Navíc se kapele pořádně rozrostla fanouškovská základna a její členové si tak koncerty užívali stejně jako jejich příznivci.

Absolut Deafers přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Velkou zásluhu na celkovém dojmu má zpěvák Jan „Joker“ Jašek, kterému sekundují kytaristé Jiří „Cremil“ Czyž, Radek „ Rado“ Sněhota, baskytarista Aleš „Lemy“ Venglář a bubeník Václav Maďa.